Regenerujemy Reflektory Samochodowe metodą metalizacji próźniowej do wszystkich typów samochodów i motocykli. Jest to technologia powszechnie stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. Proces regenracji trwa od jednego do dwóch dni. Wykonujemy również nietypowe naprawy reflektorów. Aby skrócić czas usługi, prosimy o wcześniejszy kontakt.
Nasza firma zajmuje się przerabianiem reflektorów halogenowych na reflektory ksenonowe. Obecnie są to najskuteczniejsze systemy reflektorowe w pojazdach samochodowych.
W lampach ksenonowych źródłem światła jest łuk elektryczny wytwarzany w atmosferze ksenonu (stąd nazwa reflektory ksenonowe) zamkniętego w szklanej bańce (palnik wyładowczy). Lampy ksenonowe wymagają dodatkowego urządzenia elektronicznego (przetwornicy), które zamienia prąd stały w prąd zmienny. Przetwornica wytwarza napięcie kilkunastu tysięcy wolt wymagane do zapłonu gazu znajdującego się w palniku wyładowczym. Pokrewną techniką jest reflektor Bi-ksenonowy, w którym światło mijania i drogowe wytwarzane jest z jednej lampy.
Reflektory ksenonowe w odróżnieniu
do reflektorów halogenowych
dają ponad dwukrotnie silniejszy
strumień światła (nawet w porównaniu
z nowoczesną żarówką halogenową H7).
Barwa światła ksenonowego zbliżona jest
do światła dziennego. Dzięki jaśniejszemu i szerszemu oświetleniu drogi, przeszkody są rozpoznawalne wcześniej, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.